Manga – lekcje biblioteczne

Jesteśmy po pilotażowych lekcjach bibliotecznych dotyczących 🇯🇵 japońskiego komiksu – mangi. Uczniowie 5a ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich oraz 7c ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kard. Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich dowiedzieli się, skąd wzięła się manga, jakie są jej cechy charakterystyczne i rodzaje, kto to 🤔 był Osamu Tezuka i kto wymyślił pokemony. Następnie mieli okazję podziwiać prace Mai, mieszkanki Smolca, która zajmuję się ✏️ rysowaniem postaci z mang (tylko spójrzcie, jakie są 🤩 niesamowite!) i tak zainspirowani sami zabrali się do rysowania, co wyszło fantastycznie! Niejeden talent ukrywa się pośród naszej młodzieży!
A na koniec zmierzyli się w 👉 Kahoot! i sprawdzili, co wiedzą o mangach.
Miłym akcentem podczas drugiej lekcji bibliotecznej była niespodziana wizyta pana Julian Żygadło – Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie i jego zastępcy, którzy obdarowali wszystkie panie 🌷 kwiatkami i słodkościami – dziękujemy!
Serdecznie dziękujemy za wizyty!🙂